Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

ZLATÝ ZAJAČIK od Lindt

Švajčiarski Majstri čokolády Lindt pre vás pripravili sladkú čokoládovú pochúťku – rozkošného Zlatého Zajačika známeho aj ako GOLD BUNNY. Zajačik Lindt GOLD BUNNY je symbolom Veľkej noci už viac ako 60 rokov. Vyrobený je z najlepšej čokolády značky Lindt. Celý je oblečený v zlatom a okolo krku má červenú mašličku so zvončekom, takže ho vždy nájdete.

Všetko sa začalo malým dievčatkom a zajačikom...

Príbeh sa začína u malého dievčatka, dcéry jedného z Majstrov čokolády, ktoré pri tradičných rodinných veľkonočných raňajkách zbadalo vo vysokej tráve zajačika. Nadšene sa opýtala rodičov, či sa s ním môže ísť vonku hrať. Otecko súhlasil, ale keď dievčatko vybehlo z dverí, zajačik sa v tej chvíli stratil v kroví s jediným zábleskom jeho chvostíka.

Dievčatko malo zlomené srdce niekoľko dní. Otecko si dlho lámal hlavu, ako by svoju malú dcérku rozveselil, až ho osvietil skvelý nápad. Rozhodol sa stvoriť malého zajačika, aby tak nikdy svojho malého kamaráta nestratila: Lindt Zlatý Zajačik bol stvorený. Odvtedy sa malé dievčatko každý rok tešilo na hľadanie malého Zlatého Zajačika v záhrade po boku rodiny.

S jeho zlatým plášťom a malým zvončekom uviazaným okolo krku Lindt Zlatý Zajačik žiari a ohlasuje príchod jari so sladkým nádychom.

A young girl with the Lindt gold bunny.
Melted chocolate bunny.

1952: Veľkonočná tradícia vtedy

Prvý Lindt Zlatý Zajačik bol stvorený v roku 1952. Vďaka Rodolphovi Lindtovi a jeho stroju na konšovanie mohla byť čokoláda roztopená a vytvarovaná do akejkoľvek formy na vytvorenie unikátnych dutých figúrok. Figúrky sú práve také jemné a neopísateľne rozplývajúce ako náš Zlatý Zajačik zabalený v zlatej fólii s červenou stužkou a zlatým zvončekom okolo krku. Dlhotrvajúca tradícia premenila čokoládových zajačikov na obľúbený prvok Veľkej noci v Nemecku, trvalo však dlho, kým zajačik preskočil hranice do Švajčiarska a Rakúska.

90. roky 20. storočia: Preskakovanie štátnych hraníc

O viac ako 40 rokov neskôr v roku 1994 sa Lindt Zlatý Zajačik dostal na predajné regály vo Švajčiarsku a v Rakúsku. V roku 1996 sa dokonca zajačik dostal do zámoria do Spojeného kráľovstva a USA. V roku 1997 Zlatý Zajačik prelomil bránu slávy aj v Austrálii.

Gold bunny in a basket.
Gold bunny on a bed of flowers.

2000: Nové desaťročia, nové cesty

Lindt Zlatý Zajačik sa dostal do Latinskej Ameriky na Veľkú noc v roku 2002. O dva roky neskôr preskočil hranice do Ruska a Číny. Zlatý Zajačik bol dostupný aj na Blízkom východe od roku 2007. Dnes je produkovaných každoročne okolo 150 miliónov Zlatých Zajačikov vo vyše 50 krajinách sveta. Keby sme ich zoradili do radu za sebou, prekonali by vzdialenosť od našej centrály v Kilchbergu do San Diega v Kalifornii – to je 9 800 kilometrov!

Stvorené od srdca

V Lindt je každučký výrobok stvorený s precíznosťou a výnimočnou starostlivosťou. Od začiatku do finále trvá proces stvorenia Zlatého Zajačika asi hodinu. Po dokončení tvaru z jemnej čokolády sú Zlaté Zajačiky ponechané na vychladnutie pri ideálnej teplote na dosiahnutie perfektnej lesklosti a čokoládovej chrumkavosti.

Následne je každý zajačik zabalený do charakteristickej zlatej fólie a ručne vyleštený rukavicou samotného Majstra čokolády. Posledným láskyplným krokom je pridanie červenej stužky so zvončekom na krk každého Zlatého Zajačika.

Master chocolatier finishing a gold bunny.

Pozrite si, ako sa vyrába zajačik Lindt GOLD BUNNY

Nazrite do zákulisia výroby zajačika Lindt GOLD BUNNY a odhaľte tajomstvo vzniku tejto našej luxusnej sladkej pochúťky. Zistite, ako sa odborne vyrába a oblieka do typického zlatého šatu. Bez ohľadu na to, či ide o 100 g alebo 1 kg zajačika GOLD BUNNY, ku všetkým pristupujeme s láskou a tvoríme ich s hrdosťou a vášňou.

Gold Bunny

Na každú príležitosť

Zlaté Zajačiky sú dostupné v šiestich rôznych veľkostiach: 10 g, 50 g, 100 g, 200 g, 500 g a 1 kg. Tie najmenšie sú perfektné na dekoráciu prestretých stolov a veľkonočných košíkov, kým ten najväčší je stredobodom pozornosti každého večierka. Pre zaujímavosť: kilový Zlatý Zajačik je ručne zabalený, takisto ako je ručne leštený a ozdobený stužkou.

Na vyhovenie všetkým chutiam

Od čias, keď sa Zlatý Zajačik tak skvele presadil na svetovej scéne, vykúzlili Majstri čokolády Lindt tri ďalšie príchute na potešenie všetkých. Zlatý Zajačik je teraz dostupný v horkej, bielej, lieskovoorieškovej čokoláde a rozoznáte ich podľa rôznych farieb stužiek. V prípade túžby po bielej čokoláde hľadajte zajačika s bielou stužkou, hnedú stužku pre intenzívnejšiu horkú čokoládu a zelenú pre dodanú chrumkavosť lieskových orieškov.

Collection of dark, milk, hazelnut and white chocolate bunnies.
Two gold bunnies with leopard print.

Veľkonočné tradície dnes

Dnes je Lindt Zlatý Zajačik rozpoznateľný na celom svete. Od jeho samotných začiatkov v roku 1952 si svoju obľubu získal počas rokov pôvabu a vernosti svojmu pôvodnému vzhľadu. Občas je však pekné tradičné veci trochu obmeniť. V roku 2015 bol tradičný rad Zlatých Zajačikov rozšírený o Safari vydanie a dostať aj Zlaté Zajačiky v zlatej fólii s leopardími a zebrími vzormi. Tieto vzory boli nasledované ďalšími edíciami, ako je náš kvetinový rad. Majstri čokolády Lindt nikdy neprestanú bádať nad novými spôsobmi, ako príjemne prekvapiť našich verných milovníkov čokolády. Čo príde nabudúce?